Sesyjne – ściśle związane z konkretną wizytą użytkownika na stronie.

Aktualności

(16.10.2016)

2 liga koszykówki kobiet: Rybniczanki wygrywają na inaugurację

To nie mogła być lepsza inauguracja żeńskiej koszykówki w Rybniku. Młode, ambitne i jak się okazało w końcówce meczu, dojrzałe i waleczne zawodniczki RMKS Rybnik pokonały na własnym parkiecie zespół JAS-FBG Sosnowiec 69:68. Mecz rozpoczął się od wzajemnego punktowania kosz za kosz. Świetnie dysponowane tego dnia Sosnowiczanki z dystansu i półdystansu raz za razem studziły apetyty podopiecznych Wojciecha Pierchały na przejęcie kontroli nad wynikiem w tym meczu.Pierwsze otwarcie, 16:12 dla JAS FBG Sosnowiec.
 Druga odsłona podobna, tym razem ze wskazaniem na gospodarzy.
Ciężar gry w tym fragmencie wzięła na siebie Weronika Sobczyk. Jej 9 pkt (1x3) w kwarcie przyczyniło się do wygrania drugiej kwarty 19:13,
a rzut równo z syreną Nikoli Ponikowskiej wyprowadził RMKS Rybnik na dwupunktowe prowadzenie przed przerwą.
 Druga połowa to załamanie w grze gospodarzy. Styl gry jaki zaprezentowały w tym momencie  gospodynie chciałby być chyba szybko zapomniany przez nie same jak i licznie zgromadzoną publiczność.
Goście z pewnością nie miały nic przeciwko takim poczynaniom. Zdekoncentrowane Rybniczanki pozwoliły na „odjechanie” podopiecznym Karoliny Szlachty na 13 punktów.
To był bardzo dobry okres gry JAS-FBG. Liderki z Sosnowca Paulina Krakowczyk (19 pkt w całym meczu), Karolina Zuziak (15) i Dorota Kukier (13) za każde niepowodzenie w ataku RMKS-u, ostro karciły odpowiadając rzutami z dystansu (7x3 w całym meczu). Na szczęście pod koniec trzeciej kwarty RMKS się przebudza.
Włącza się do gry liderka zespołu Martyna Jasiulewicz i kontynuuje świetną grę MVP meczu Weronika Sobczyk. Przed ostatnią kwartą mamy wynik 48:43 dla gości.
 Ostatnia odsłona to horror dla wszystkich. Swoje ciężkie działo za trzy punkty wytacza młoda Pola Kaźmierczak (3x3). Włącza się do gry kolejny „młody wilk” Małgorzata Struzik (7 pkt).
Zespół z Rybnika rozkręca się w najbardziej odpowiednim czasie. Wszystko zaczyna funkcjonować tym bardziej, że goście również łatwo się nie poddają.
Ostatnie 10 minut to kwintesencja koszykówki II ligowej a kto wie czy nie koszykówki większego kalibru. Oba zespoły mimo zmęczenia grają bardzo skutecznie o czym świadczy wynik kwarty 26:20 dla gospodarzy.
W ostatnich sekundach celnym rzutem wolnym wyprowadza RMKS na prowadzenie Małgorzata Struzik, a w ostatniej sekundzie spod kosza nie trafia Dorota Kukier (Sosnowiec).
Koniec meczu. RMKS Rybnik wygrywa jednym „oczkiem”

RMKS Rybnik - JAS FBG Zagłębie Sosnowiec 69:68
(12:16, 19:13, 12:19, 26:20)

Punkty RMKS:
Sobczyk 19 (1x3), Kaźmierczak 14 (3x3), Jasiulewicz 10, Ponikowska 8, Struzik 7, Strymecka 4,
Kopiec 3 (1x3), Walocha K. 2, Pałasz i Listopad po 1, Walocha W. i Pułról 0.

JAS FBG Sosnowiec:
Krakowczyk 19 (3x3), Zuziak 15 (1x3), Kukier 13 (1x3), Wojtala 7 (1x3), Kocemba 4, Wołyńska 3 (1x3),  Antas, Joniak i Mendyk po 2, Pawlak 1, Wojtylas 0.

Kolejne spotkanie w ramach 2 Ligi Koszykówki Kobiet podopieczne Wojciecha Pierchały rozegrają przed własna publicznością