Sesyjne – ściśle związane z konkretną wizytą użytkownika na stronie.

Aktualności

(24.04.2021)

Koszykarki RMKS XBEST Rybnik w finale o awans do 1 ligi.

W dniach 23 - 25 w Zgorzelcu odbył się jeden z dwóch turniejów półfinałowych o awans do 1 ligi koszykówki kobiet. W turnieju poza koszykarkami RMKs XBest Rybnik i gospodarzem Citronex UKS Basket Zgorzelec grały jeszcze Ósemka Lucyna Day Spa Skierniewice oraz AKS Zła Warszawa, która otrzymała dziką kartę w miejsce wycofanego z turnieju zespołu Enea AZS Szkoła Gortata Poznań.
W pierwszym meczu rybniczanki bez większych problemów pokonały ekipę z Warszawy 75:37, w drugiej parze Ósemka Skierniewice wygrała z UKS Basket Zgorzelec 73:60. Drugiego dnia turnieju RMKS XBEST po bardzo emocjonującej końcówce spotkania pokonał ekipę ze Skierniewic 71:67, w meczu przegranych pierwszego dnia Basket Zgorzelec pokonał Warszawę 87:55.
Losy awansu do turnieju finałowego, który zaplanowano na 7 - 9 maja rozstrzygnęły się po rozegraniu niedzielnych spotkań. Skierniewice pokonując Warszawę 82:51 zapewniły sobie awans do finałów, a mecz Rybnik - Zgorzelec miał wyłonić drugiego finalistę. Rybniczanki mając na swoim koncie komplet zwycięstw były w komfortowej sytuacji i mogły sobie pozwolić nawet na 8-mio punktową porażkę. Rybniczanki rozpoczęły mecz znakomicie i po dwóch celnych rzutach kapitan RMKS-u Joanny Soboty prowadziły 5:0. Jednak kolejne minuty meczu należały już do koszykarek Zgorzelca, które po 8 minutach gry prowadziły 17:7. Do końca 1 kwarty RMKS zniwelował tą przewagę do 4 punktów (17:13). W drugiej kwarcie rybniczanki złapały odpowiedni rytm w grze, poprawiły skuteczność rzutu, lepiej broniły i po 5 minutach drugiej kwarty objęły prowadzenie 25:23, którego nie oddały już do końca meczu. RMKS XBEST Rybnik pokonując Citronex UKS Basket Zgorzelec 65:49 z kompletem zwycięstw zajął 1 miejsce w turnieju i co najważniejsze uzyskał awans do turnieju finałowego o awans do 1 ligi.
Do pierwszej piątki turnieju w Zgorzelcu z rybnickiej drużyny wybrana została Joanna Sobota i Ewelina Najduch. Trenerem zespołu jest Grzegorz Korzeń, którego na ławce trenerskiej wspierał Adam Kubaszczyk.

W 3 spotkaniach punkty dla RMKS XBEST Rybnik zdobyły: Ewelina Najduch 44 (3x3), Aleksandra Lewoń - Sczansny 43 (11x3), Joanna Sobota 43 (3x3), Agnieszka Cwill 30 (5x3), Beata Jurczyńska 20, Natalia Rusińska 17, Dominika Bednarek 11 (2x3), Justyna Kocon 3 (1x3), Marlena Jurzica, Paulina Raudner, Oliwia Keller i Patrycja Pendziałek. Na ławce obecna również była kontuzjowana Karolina Danielewicz.
Z drugiego półfinału, który odbył się w Ostrowie Wielkopolskim awans wywalczyło Zagłębie Sosnowiec i Huragan Wołomin.

We wtorek 27 kwietnia dowiemy się gdzie zostanie rozegrany turniej finałowy. Wniosek o jego organizację wysłał do PZKosz-a także RMKS Rybnik.

Pragniemy już w tym miejscu serdecznie pogratulować sukcesu zawodniczkom i trenerom a zarazem podziękować naszym sponsorom i sympatykom za liczne wsparcie. Gramy dalej, sezon choć jest ju długi się jeszcze nie skończył. Realizujemy nasze cele sportowe i organizacyjne. Przed nami turniej finałowy.